Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Zvýšená tělesná teplota může být jedním z prvních indikátorů nemoci; ČD - Telematika nabízí bezpečný, bezkontaktní a variabilní monitoring na dálku

Společnost ČD - Telematika uvedla do života řešení pro přesný monitoring tělesné teploty lidí v rámci vymezeného prostoru. Toto zařízení založené na automatickém měření teploty pomocí termovizní kamery je vhodnou součástí preventivních opatření proti dalšímu šíření koronaviru způsobujícímu onemocnění Covid-19.

„Reagujeme na aktuální situaci a přinášíme řešení, které pomůže ochránit zdraví lidí kolem nás. Jedná se o automatické měření teploty“ říká Jan Vobora, obchodní ředitel ČD - Telematiky. „Pečlivě jsme otestovali produkty několika předních dodavatelů a vybrali řešení, které je kvalitní a zároveň cenově dostupné. Systém, může pokrývat rozsáhlejší prostory, ale lze ho využít i pro měření při průchodu turnikety. Měření probíhá rychle a je velmi přesné s dosahem do 10 metrů a možností měřit ve stejném okamžiku až 15 lidí jednou termokamerou“ dodává Jan Hlaváček, manažer odboru IoT a silniční telematiky.

Bezkontaktní monitoring tělesné teploty se uplatní především v nemocnicích, školách či na úřadech, letištích, nádražích nebo v metru. Využití však může systém nalézt i v dalších místech s vyšší koncentrací obyvatel, jako jsou obchodní či administrativní centra nebo sportoviště. Systém také dokáže inteligentně rozpoznávat obličeje, jeho součástí jsou automatizované audioalarmy a výkonný monitorovací software. Jednotlivé komponenty systému jsou dodávány renomovanými specializovanými výrobci.

Stěžejními výhodami řešení dodávaného ČD - Telematikou jsou především snadnost a rychlost instalace, bezpečné bezkontaktní měření tělesné teploty a konfigurace na míru podle potřeb zákazníka. „Proti konkurenci garantujeme našim zákazníkům velmi krátké dodací lhůty zařízení. Celé řešení nabízíme formou odprodeje nebo pronájmu“ upřesňuje Hlaváček.

23.4.2020

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Využíváním našich služeb vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.