Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Rozšiřování sítě GSM-R na české železnici pokračuje, ČD - Telematika se opět podílí

Rozšiřování sítě GSM-R určené pro bezdrátovou komunikaci mezi výpravčími či řídícími dispečery a hnacím vozidlem se na české železnici neustále pokračuje. Aktuálně probíhá výstavba další části systému na traťovém úseku Votice – České Budějovice. ČD - Telematika je v této zakázce důležitým partnerem společnosti Kontron Transportation s.r.o., hlavního dodavatele systému pro Správu železnic s.o., která je zadavatelem celé zakázky.

„Na zavádění a následném rozšiřování GSM-R na české železnici se podílíme od úplných začátků tohoto systému v České republice,“ uvádí Tomáš Businský, ředitel úseku Infrastruktura ČD - Telematiky. „Aktuálními pracemi tak navazujeme mimo jiné na již dokončené dodávky na tratích České Budějovice – Plzeň či České Velenice – České Budějovice – Horní Dvořiště,“ dodává Businský.

V rámci realizace stavby „GSM-R Votice – České Budějovice“ bude dotčená trať vybavena technologií GSM-R a pracoviště výpravčích obdrží kompletně nové IP telefonní zapojovače a IP rozhlasové ústředny. Celá stavba by měla být dokončena v roce 2023, až po realizaci modernizačních staveb na této trati. Zakázka „GSM-R Votice – České Budějovice“ v sobě zahrnuje jak pokrytí železniční tratě Votice – České Budějovice signálem GSM-R, tak vybudování zcela nového přenosového systému.

Systém GSM-R je evropský standard sloužící pro bezdrátovou komunikaci řídících dispečerů a výpravčích s hnacím vozidlem (lokomotivou). Jedná se také o základní přenosový systém pro evropský vlakový zabezpečovací systém ETCS (European Train Control System).

22.5.2020

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Využíváním našich služeb vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.