Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Poskytovatel internetových služeb Nej.cz posiluje sítě; ČD - Telematika propojila Přerov s Olomoucí optickým kabelem o rychlosti přenosu 100 Gbps

Společnost ČD - Telematika v těchto dnech spustila pro svého dlouholetého partnera, firmu Nej.cz, službu ČDT- DWDM, kterou spojila města Přerov a Olomouc. V rámci sítě Nej.cz se jedná o propojení dvou strategických bodů optickým kabelem s přenosovou kapacitou 100 Gbps.

„Zvyšující se nároky na kapacitu sítí, ale i nárůst nových klientů nás nutí zvyšovat rychlosti i na páteřních sítích mezi významnými body sítě Nej.cz. 100Gbps linka Přerov-Olomouc je první z celé řady linek, které budeme v letošním roce realizovat.“ uvádí Jaroslav Hanyk, ředitel společnosti Nej.cz.

„Podařilo se nám ještě více prohloubit dosavadní obchodní vazby a věříme, že během budoucí vzájemné spolupráce dodáme další podobné trasy s přenosovou kapacitou 100 a více Gbps,“ uvádí Jan Vobora, obchodní ředitel ČD - Telematiky.

Řešení ČDT-DWDM představuje transparentní optický kanál DWDM pro přenos dat mezi koncovými body s nadstandardní rychlostí, která dosahuje až 100 Gbps na jedné vlnové délce. Mezi hlavní výhody tohoto řešení patří bezpečná a spolehlivá komunikace a široký výběr rozhraní. Samozřejmostí je technická podpora a pomoc dostupná 24 hodin denně a nepřetržitým dohledem sítě. ČD - Telematika použila pro realizaci této konkrétní zakázky technologii izraelské společnosti ECI, která se vyznačuje právě především vysokou spolehlivostí a bezpečností provozu.

Společnost Nej.cz má na telekomunikačním trhu v České republice více než desetiletou tradici a mezi poskytovateli služeb veřejných elektronických komunikací zaujímá významné místo v oblasti poskytování služeb kabelové televize, přístupu k internetu i hlasových služeb v pevné či mobilní síti. Má přes 120 000 zákazníků ve více než stovce měst a obcí. Je součástí investiční skupiny KAPRAIN, kde reprezentuje hlavní telekomunikační segment v portfoliu holdingu.

7.4.2020

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Využíváním našich služeb vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.