Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Podpořili jsme CIIRC ČVUT a její vývoj nového respirátoru, který chrání před koronavirem

ČD - Telematika finančně podpořila Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky při Českém vysokém učení technickém (CIIRC ČVUT), kde úspěšně vyvíjejí a do nemocnic už dodávají zcela nový prototyp respirátoru CIIRC RP95, který účinně chrání personál v nemocnicích před nemocí Covid-19. Respirátor se vyrábí technologií 3D tisku.

Vláda vypsala prostřednictvím Technologické agentury výzvu na vědecké projekty bojující s koronavirem, avšak s podmínkou 20% spoluúčasti z neveřejných soukromých prostředků. A to je právě případ pomoci od nás, kdy každá koruna věnovaná na podporu projektu znamená, že CIIRC ČVUT bude moci investovat korun pět. Dar je účelově vázaný jako příspěvek určený na vývoj respirátoru CIIRC RP95 a na další vylepšení v oblasti materiálu používaného na vývoj včetně testování.

Vážení zákazníci, dodavatelé, firmy a firmičky - Přidejte se! Informace o projektu: https://www.ciirc.cvut.cz/cs/covid-2/

Polomaska CIIRC RP95 je ochranná osobní pomůcka s vyměnitelným filtrem P3, která splňuje stejný či vyšší stupeň ochrany jako respirátor filtrační třídy FFP3. Výzkumný tým CIIRC ČVUT vyvinul a získal certifikaci na prototyp pokročilého respirátoru během jediného týdne. Záměrem CIIRC ČVUT je, aby bylo možné polomasku tisknout na 3D tiskárnách i vyrábět vstřikováním plastu do připravených forem. Ochranou pomůcku je možné používat opakovaně, po dezinfikování a výměně filtračního materiálu prakticky neomezeně a vyrábět ji lze kdekoliv na světě.

Pokud byste se chtěli pomoci individuálně, můžete podpořit výrobu masek z potápěčského vybavení, které rovněž realizuje ČVUT prostřednictvím sbírky: https://www.donio.cz/CovMask. Děkujeme!

#spolutozvladneme #přidejtese #dekujeme

8.4.2020

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Využíváním našich služeb vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.