Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Oblíbené parkoviště v centru Českých Budějovic nabídne motoristům vyšší komfort; ČD - Telematika zde nainstaluje nový informační systém

„Jedná se o velmi vytížené parkoviště v centru města, které bývá často obsazené a řidiči do něj zbytečně zajíždějí. Proto jsme přistoupili k instalaci tohoto informačního systému, který následně využijeme i v rámci realizace Dopravně informačního řídícího centra, které řidičům poskytne aktuální informace o volných parkovacích kapacitách hned při vjezdu do města“ uvádí náměstek primátora Viktor Lavička.

„Se statutárním městem České Budějovice spolupracujeme na rozvoji parkovacích systémů a služeb dlouhodobě a velmi si vážíme, že se nám podařilo vysoutěžit další zakázku v této oblasti,“ říká Jan Vobora, obchodní ředitel ČD - Telematiky.

Parkoviště Senovážné náměstí získá do konce letošního roku nový parkovací informační systém, jehož součástí jsou mimo jiné vjezdový a výjezdový senzor průjezdu vozidel. To umožní získávat aktuální informace o počtu volných míst, které budou zobrazovány na proměnných infotabulích dvou nově instalovaných dopravních značek. Prostor parkoviště bude také důkladněji monitorován dohledovými kamerami.

Hodnota zakázky je zhruba 2,5 milionu Kč a na financování se podílí i Evropská unie prostřednictvím Operačního programu Doprava. Součástí zakázky jsou také servisní služby na období příštích deseti let.

ČD - Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Provozuje vlastní druhou největší optickou síť v ČR, která je součástí klíčové infrastruktury státu. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je silniční telematika nebo oblast Internetu věcí, kde realizuje řešení například chytrého parkování.

5.8.2020

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Využíváním našich služeb vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.