Orientace na pražském hlavním nádraží je opět o něco snazší, o zlepšení informačního systému se postarala ČD - Telematika

Cestující na nejvýznamnější železniční stanici Praha Hlavní nádraží mohou nově získávat informace o odjezdech vlaků i ve všech podchodech sloužících k příchodu nebo odchodům od vlaků na nádraží. V každém ze tří podchodů nainstalovala totiž ČD - Telematika 6 velkoplošných monitorů. Dokončenou zakázku již předala Správě železniční dopravní cesty.

Monitory, které se nacházejí v podchodech vedoucích k jednotlivým nástupištím, usnadní život především cestujícím, kteří se nechtějí či z časových důvodů již nemohou zdržovat tím, že budou hledat podrobnosti o svém spoji na hlavních velkoplošných informačních tabulích v hale. Takto se mohou informovat o přesném času odjezdu přímo v podchodech i během přestupu. Nové LCD monitory o velikosti 42 palců přivítají například také cestující, kteří se budou po cestě k vlaku chtít ujistit, zda si správně zapamatovali nástupiště. Realizace zakázky proběhla během června letošního roku.