Nové meteorologické stanice od ČD - Telematiky poskytnou informace o aktuálních povětrnostních podmínkách na 5 místech v Českých Budějovicích

Doprava v Českých Budějovicích bude opět o něco bezpečnější, a to díky 5 novým silničním meteorologickým stanicím. Na pečlivě vybraných lokalitách je nainstaluje ČD - Telematika, která se postará i o jejich desetiletý servis. Stanice budou umístěny převážně na mostních objektech.

„Nové meteo systémy jsou dalším doplňkem do tzv. telematických systémů, které nám po zavedení uceleného systému řízení dopravy umožní monitorovat stav na komunikacích a předcházet tím možným mimořádným situacím “ říká náměstek primátora Viktor Lavička.

„Tento konkrétní projekt nás těší o to víc, protože se jedná o další pokračování naší spolupráce se statutárním městem České Budějovice,“ doplňuje Jan Hlaváček, manažer odboru IoT a silniční telematiky z ČD-T.

Meteostanice dodávané a instalované ČD - Telematikou představují technologickou špičku v oboru, neboť jsou založeny na komponentech švýcarské společnosti Boschung Mecatronic, která v roce 1964 uvedla na trh silniční meteostanice jako úplně první výrobce na světě. Stanice jsou individuálně sestavované podle přání zákazníka s ohledem na potřeby konkrétní lokality a mohou obsahovat senzor teploty a vlhkosti, srážek, senzor směru a rychlosti větru či senzor barometrického tlaku. Hodnota zakázky, jejímž předmětem je dodávka a instalace meteorologických systémů, zajištění jejich provozu, přenosu dat a desetiletý servis, je téměř 10 milionů korun.