Japonské firmy z oboru IT a železnice se zajímají o užší spolupráci s ČD - Telematikou

ČD - Telematika včera jednala s vedoucími představiteli japonských firem zaměřených na IT infrastrukturu a drážní systémy o možnostech užší spolupráce v oblasti testování nových technologií a jejich implementace. Setkání s téměř dvacetičlennou delegací pod hlavičkou Japonského IT institutu proběhlo na půdě CzechInvestu. Obě strany deklarovaly připravenost na budoucí spolupráci jak v oblasti IT infrastruktury, tak v oblasti dopravních systémů.

„Navazování spolupráce s firmami ze zahraničí pomáhá dále rozvíjet naše technologické know-how a zvyšuje přidanou hodnotu pro naše zákazníky. Japonsko je technologicky na vysoké úrovni, jednání ale ukázalo, že i my máme co nabídnout,“ komentuje setkání David Wolski, předseda představenstva ČD - Telematiky.

V japonské delegaci vedené Masaki Ogatou, místopředsedou East Japan Railway Company, byli nejvyšší představitelé řady japonských firem zaměřených na IT infrastrukturu, technologie a dopravní systémy – kromě již zmíněné například ze společností CAC Holdings, NTT Data nebo Hitachi. Za ČD - Telematiku se jednání zúčastnil předseda představenstva David Wolski, člen představenstva Michal Frano, ředitel úseku Infrastruktura Tomáš Businský a business development manageři.

V rámci setkání obě strany představily své společnosti, poměrně hodně času bylo věnováno i diskuzi. Zástupci japonských firem se nejvíce zajímali o rozsah a kapacitu páteřní optické sítě ČD - Telematiky, o zvládnutí bezpečnostní úrovně TIER 3 v jejich datacentrech, ale i o způsob implementace zabezpečovacího systému ETCS na železnici, který ČD - Telematika jako první v České republice v současnosti instaluje. Došlo i na témata získávání kvalifikovaných absolventů nebo spolupráci se školami.