Architekt bezpečnosti a IT společnosti ČD - Telematika získal prestižní profesní certifikát

Roman Rous, architekt bezpečnosti a IT ve společnosti ČD - Telematika získal profesní certifikát Certified Information Systems Security Professional (CISSP). Předpokladem pro získání tohoto mezinárodně uznávaného certifikátu je absolvování školení, několikatýdenní tvrdá příprava a především úspěšné absolvování certifikační zkoušky.

Certifikát CISSP bude přínosem pro celou ČD - Telematiku. Požadavek na tento certifikát se totiž stále častěji objevuje v rámci kvalifikačních kritérií zakázek v oblasti bezpečnosti IT. Zisk certifikátu potvrzuje kompetence ČD - Telematiky v oblasti bezpečnosti IT a také zlepšuje vyhlídky společnosti na získání dalších zakázek.

CISSP uděluje mezinárodní nezisková asociace (ISC)2. Tato organizace byla založena již v roce 1989 a postupně se stala přední profesní organizací sdružující špičkové odborníky v oboru kybernetické a IT bezpečnosti. V současné době má více než 140 000 členů. K založení asociace vedla především potřeba globální standardizace a certifikace v oblasti kybernetické bezpečnosti. Asociace poskytuje několik certifikačních programů a jedním z nich je právě CISSP.