Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Uspořádali jsme seminář pro Střední průmyslovou školu zeměměřickou. Tématem bylo Smart City a IoT

V ČD - Telematice se snažíme o přiblížení našich projektů lidem napříč věkovým spektrem a nezapomínáme ani na studenty. Ve spolupráci se Střední průmyslovou školu zeměměřickou, v Praze Pod Táborem 300, proběhl ve čtvrtek 12. 4. seminář, ve kterém jsme žákům přiblížili problematiku Chytrých měst a Internetu věcí.

Semináře se zúčastnilo 40 studentů druhého a třetího ročníku. Úvodem jsme představili naší společnost a naše hlavní činnosti. Cílem setkání bylo žákům představit chytrá řešení implementovaná v mapových podkladech, kterými se sami zabývají. Studenty zaujala především řešení chytrého parkování. Dále jsme obecně prezentovali případy využití různých senzorů Internetu věcí jak pro vnitřní, tak i pro venkovní použití. Zajímavým zjištěním bylo, že pojmy Smart Cities a IoT studenti většinou vůbec neznali.

Žákům byla položena otázka, případného uplatnění námi zmiňovaných řešení. Sami navrhli monitorování papírových ručníků a mýdla na toaletách (druhý ročník) a hlídání teploty ve třídách kvůli přehřátí v letních měsících (třetí ročník). Žákům i škole jsme nabídli spolupráci na rozvoji našich chytrých řešení.

Jako bonus jsme připravili exkurzi do našeho dohledového pracoviště NOC a datacentra.

vytisknout stránku