Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Společně pro druhé 2018

Naši lidé rozhodli, které projekty získají příspěvky z našeho programu Společně pro druhé 2018.

Do programu Společně pro druhé 2018 přihlásili naši kolegové 9 žádostí o finanční příspěvky v celkové výši 681 497 Kč. O tom, kdo bude letos podpořen, opět rozhodlo celofiremní hlasování.

Žádosti o příspěvek pro Nadaci Rebeky Čihákové a organizaci Dobré víly dětem letos získaly nejvíce hlasů a obdrží finanční příspěvek od ČD - Telematiky. Jako již tradičně se mezi vítězné projekty společensky odpovědného programu Společně pro druhé rozdělí celkem 200 000 Kč. O výběru žádostí rozhodlo hlasování během Sportovního dne ČD - Telematiky, popřípadě zaslaný email s volbou. Nadace tak získá příspěvek ve výši 150 000 Kč a Dobrým vílám jistě výrazně pomůže částka 50 000 Kč.

„Chtěl bych tímto poděkovat všem kolegům, kteří hlasovali nejen pro projekt Rebečina křídla, ale i pro ostatní projekty,“ řekl nám Josef Kudláček, obchodní manažer ČD-T, jehož žádost o příspěvek 150 000 Kč pro Nadaci Rebeky Čihákové získal nejvíce hlasů. „Velice si vážím podpory, kterou kolegové poskytli již podruhé. Ještě větší radost bude mít malá Rebeka a její maminka Míša. Poděkování patří i ČD - Telematice, která poskytla finanční dar,“ dodal Pepa.

Jen o pár hlasů méně získala žádost Pavla Tvrdíka, manažera odboru Bezpečnost, o 50 000 Kč pro Dobré víly. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří hlasovali v rámci tohoto projektu a ukázali tím, že "ti druzí", kteří možná neměli v životě takové štěstí, jim nejsou lhostejní,“ podělil se s námi o radost Pavel.

Dalších 50 000 Kč z programu Společně pro druhé již dříve doplnilo kolegiální sbírku, ve které se sešlo celkem 89 950 Kč, a celá částka byla odeslána našemu kolegovi, který se kvůli nenadálé zdravotní události ocitl ve velmi obtížné životní situaci.

I když ostatní žádost i pro tentokrát na příspěvek nedosáhly, ceníme si snahy kolegů pomoci druhým a zapojení se do neziskových a společensky prospěšných aktivit. Moc děkujeme za zaslané žádosti a naše poděkování patří také všem hlasujícím i těm, kteří se zapojili do kolegiální sbírky.