Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Společně pro druhé

Podpora „Hippoterapie pro malého Jakuba“, příspěvek na nákup hydraulické vyprošťovací sady pro Sbor dobrovolných hasičů z obce Lochenice, věcný dar pro spolek „Tam, kde zvířata pomáhají“ a příspěvek organizaci „Dobré víly dětem“ se nejnověji zařadily mezi vítězné projekty dlouhodobého společensky odpovědného programu ČD - Telematiky „Společně pro druhé“. Tyto vybrané projekty podpořila ČD - Telematika celkovou částkou 200 000 Kč.

Princip programu spočívá v tom, že zaměstnanci ČD - Telematiky, kteří individuálně podporují některou z dobročinných aktivit, mají možnost získat na takovou aktivitu příspěvek či věcný dar od svého zaměstnavatele. Podmínkou je přihlásit podporovaný projekt do programu a uspět v hlasování spoluzaměstnanců, neboť právě prostřednictvím zaměstnaneckého hlasování se vybírají aktivity, na jejichž podporu rozdělí společnost celkovou částku 200 000 Kč. Do aktuálního výběru pro hlasování zaměstnanci přihlásili celkem sedm aktivit a o konečném pořadí rozhodovaly nakonec minimální rozdíly v počtu celkově získaných hlasů.

Absolutní vítezství v hlasování si odnesla žádost o podporu hippoterapie pro malého Jakuba s diagnózou mozkové obrny. Pro Jakuba se podařilo zajistit předplatné hippoterapie na celý rok v hodnotě 36 000 Kč. Jízda na koni významně pomáhá pacientům s touto diagnózou zlepšovat rovnováhu a svalovou koordinaci. Naopak největší částku získal celkově druhý projekt, a sice příspěvek na nákup hydraulické vyprošťovací sady pro Sbor dobrovolných hasičů z obce Lochenice, který dosáhl hodnoty 130 000 Kč. Spolek „Tam, kde zvířata pomáhají“ se může těšit na speciální skládací žíněnku pro canisterapii – jde o způsob terapie využívající pozitivního působení psa na zdraví pacientů. V tomto případě se jedná o dětské pacienty i o pacienty seniory. Organizace „Dobré víly dětem“ se díky čtvrtému místu v hlasování může těšit z příspěvku ve výši 30 000 Kč. Dobré víly pomáhají dětem z dětských domovů například s doučováním, rozvíjením jejich talentů či pro ně organizují mimoškolní vzdělávací aktivity nebo nejrůznější pobytové akce. Hlasování se zúčastnila téměř třetina všech zaměstnanců ČD - Telematiky.

Společnost ČD - Telematika v rámci svých společensky odpovědných aktivit podporuje Dětské centrum Strančice, což je specializované zařízení pro nejmenší děti, které jsou odkázány na nepřetržitou a intenzivní pomoc druhých. Centrum čeká stěhování do nového areálu v obci Chocerady a zaměstnanci ČD - Telematiky pomáhají s přípravou na toto stěhování a společnost samotná přispívá i finančně především na rekonstrukci venkovních prostor nového areálu. V loňském roce sami zaměstnanci přispěli Strančicím v benefitním systému společnosti Sodexo Cafeteria mojeBenefity celkem 21 000 body, kdy 1 bod představuje 1 Kč – tedy celkem 21 000 Kč.

ČD - Telematika také převzala záštitu nad DMS sbírkou pro nové hřiště dětského centra. Pomoci tak může každý, stačí zaslat DMS ve tvaru: DMS mezera CHOCERADYBEZBARIER na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč a příjemce obdrží 28,50 Kč. Samotná sbírka je realizována Kontem Bariéry. Příběh Dětského centra Strančice – budoucí Chocerady je popsán na adrese: http://www.ddstrancice.cz/sbirka-hriste/

vytisknout stránku