Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Rozšiřujeme optickou datovou síť Plzeňského kraje CamelNET

Optickou datovou síť Plzeňského kraje CamelNET rozšíří v nejbližší době společnost ČD - Telematika. Rozhodlo o tom výběrové řízení na rozšíření regionální komunikační infrastruktury v úseku Blovice vypsané krajem, ve kterém zvítězila právě ČD - Telematika.

„Zákazníci z oblasti samosprávy jsou pro nás stále významnější. Proto nás vítězství ve výběrovém řízení vypsaném Plzeňským krajem nesmírně potěšilo a možnosti podílet se na rozšíření jeho regionální komunikační infrastruktury si velmi vážíme,“ zdůrazňuje obchodní ředitel ČD - Telematiky Peter Hudák. „Samozřejmostí je, že tak jako i v jiných projektech uděláme maximum pro to, abychom zakázku odevzdali včas a bez závad k plné spokojenosti našeho zákazníka,“ dodává Hudák.

Zakázka „Rozšíření regionální komunikační infrastruktury Plzeňského kraje CamelNET – úsek Blovice“ pokrývá dodávku komunikační infrastruktury – optických vláken, napojení dvou objektů Plzeňského kraje do uzlového bodu sítě CamelNET umístěného v objektu Městského úřadu Blovice a poskytování servisní podpory infrastruktury po dobu 20 let. Napojena bude výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje ve Vlčicích a Muzeum Jižního Plzeňska v Blovicích. Pro každou optickou trasu budou dodána dvě nenasvícená optická vlákna (dark-fiber) a síť CamelNET se díky tomuto projektu rozšíří o další kilometry. Hodnota zakázky přesáhla dva miliony korun. Její ukončení je plánováno na 30. 11. 2017.

Krajská komunikační infrastruktura CamelNET je optická datová síť včetně příslušných aktivních prvků v uzlových i koncových bodech, které jsou do sítě připojeny. Cílem je propojit veškeré významné lokality Plzeňského kraje, jako jsou např. obce s rozšířenou působností a další města, a všechny objekty Plzeňského kraje a jím zřizovaných organizací. Postupně jsou také připojovány veškeré nemocnice základní péče, většina základních center Zdravotnické záchranné služby a Hasičského záchranného sboru. Rovněž bude připojena většina oblastních středisek Správy a údržby silnic.

Odběr novinek

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Využíváním našich služeb vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.