Úvod » O nás » Profil společnosti

Profil společnosti

ČD - Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími servis kontaktního centra, systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je silniční telematika nebo oblast Internetu věcí, kde realizuje řešení například chytrého parkování. Od svého založení v roce 1994 si za dobu více než 25 let působení na českém ICT trhu, vybudovala pozici jednoho z největších dodavatelů velkoobchodních telekomunikačních služeb. ČD - Telematika je stabilní společností s více než 500 zaměstnanci, na jejichž schopnostech a kvalifikaci staví své úspěchy.

Společnost ČD - Telematika (ČD-T) poskytuje komplexní řešení prostřednictvím pestré škály produktů včetně poradenství a outsourcingu. Realizuje výstavbu, provoz a servis různých prvků telekomunikačních infrastruktur včetně náročných ICT projektů s vysokou spolehlivostí garantovanou SLA (Service Level Agreement). Zabezpečuje kvalitní vysokorychlostní internetové připojení s propojením jednotlivých lokalit po celém území České republiky. Její činnost vhodně doplňují profesionální služby a technologie v oblasti serverhousingu, telehousingu a pronájmu prostor ve třech vlastních geograficky nezávislých datových centrech s vysokým stupněm zabezpečení. Datová centra jsou podporována dohledem v režimu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Specializovaná vývojová i servisní pracoviště zajišťují služby zákazníkům na 25 místech České republiky.

Finančně zdravý základ společnosti umožňuje dlouhodobé investice do výstavby a provozu vlastní optické infrastruktury, která je z hlediska počtu kilometrů druhou nejrozsáhlejší na území České republiky. ČD - Telematika vybudovala stabilní páteřní síť o délce 3 500 kilometrů, s přenosovou kapacitou až 80 x 10 Gbps a s více než 500 přípojnými místy.

ČD-T se dlouhodobě zaměřuje také na servis a údržbu různých prvků ICT infrastruktur a jako doplňkové služby realizuje jejich plánování, projektování a výstavbu. Unikátní know-how jí umožňuje nabízet sofistikovaná řešení pro měření kvality dopravní cesty, která propojuje kolejová vozidla s vyspělou snímací technologií. Disponuje také schopností dodávat a provozovat specializovaná SW řešení pro oblast dopravní telematiky, datových skladů logistiky, nadstaveb monitorovacích a dohledových systémů pro ICT infrastrukturu aj. Dále dodává stacionární vozidlové i mobilní komunikační systémy (GSM-R projekty), zabezpečovací systémy ETCS, včetně jejich realizace od návrhu řešení a instalaci, až po záruční i pozáruční servis v režimu 24/7 s garantovanými SLA.

Produkty ČD - Telematiky v oblasti mobilních i datových služeb jsou dlouhodobě prověřovány ze strany korporátních zákazníků, státní správy, velkoobchodních zákazníků, ale i regionálních operátorů včetně lokálních poskytovatelů internetové konektivity (ISP).

Služby ČD-T jsou procesně zajišťovány dle požadavků ČSN ISO 9001 Systém managementu jakosti a ČSN ISO/IEC 20000-1 Informační technologie – Management služeb a dalších. ČD-T je držitelem osvědčení vydaného NBÚ na stupeň "Tajné" a certifikace AQAP – požadavky NATO na ověřování kvality při návrhu, vývoji a výrobě. Je členem profesních organizací, jako jsou CZ.NIC, NIX.CZ a další, a zapojila se do projektu FENIX – bezpečný internet v ČR.

Jsme spolehlivým partnerem pro vaši komunikaci.

https://www.youtube.com/watch?v=v1Z0UtsHvMg


Soubory ke stažení

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Využíváním našich služeb vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.