Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Plzeň zvyšuje bezpečnost silničního provozu ve městě, na řešení úsekového měření rychlosti se podílí i ČD - Telematika

Doprava v západočeské metropoli bude opět o něco bezpečnější. V šesti ulicích statutárního města Plzeň proběhne instalace zařízení pro úsekové měření rychlosti. Hlavním dodavatelem je společnost SUPTel, významným subdodavatelem pak ČD - Telematika.

Instalované zařízení bude v Plzni automaticky měřit průměrnou rychlost vozidel v příslušném úseku a bude dokumentovat eventuální překročení nejvyšší povolené rychlosti. Problémem není ani zdokumentování přestupků při zhoršených povětrnostních podmínkách či v noci, a to včetně registrační značky vozidla a tváře řidiče i ve velmi vysokých rychlostech. Zařízení také umožňuje vyhledávání odcizených vozidel.

„Každý projekt vedoucí ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu má veliký smysl. Jsme rádi, že se Plzeň zařadila mezi další velká města, která využívají naše technologie, až již se jedná třeba o řešení zlepšující parkování, nebo přispívající ke zvýšení bezpečnosti silniční dopravy,“ uvádí Peter Hudák, obchodní ředitel ČD - Telematiky.

Instalace proběhne na vybraných úsecích ulic Karlovarská, Folmavská, Koterovská, Sukova, Edvarda Beneše a Plaská. První tři ulice budou zařízením osazeny do konce roku 2018.

20.8.2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Využíváním našich služeb vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.