Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Parkování bez hledání – řešení pro koncept SMART CITY

Zaparkovat své auto bez složitého hledání parkovacího místa je zřejmě sen každého městského řidiče. ČD - Telematika uvádí na trh řešení pro koncept SMART CITY, který zavádí revoluci do parkování v městech a obcích.

Díky malé sondě, která se během pár minut zapustí do vozovky, může uživatel mobilní aplikace sledovat změny stavu parkovacího místa online. Ví tedy, zda v oblasti, kde hodlá zaparkovat, je nějaké místo volné, nebo nikoliv. Veškeré údaje o parkovacím místě jsou navíc odesílány do centrální aplikace, která umožňuje například dispečerské řízení parkovacích míst, optimalizaci parkovacích míst a také poskytuje statistické údaje využití parkovacích míst pro střednědobé a dlouhodobé parkování.

Sonda je napájena interní baterií s životností nejméně pět let. Nevyžaduje tedy žádné externí zajištění napájení a je téměř bezúdržbová. V ČD-T mimo jiné proběhl testovací provoz parkovacího systému na zákaznickém parkovišti.

Nejen toto Smart řešení dokazuje, že ČD - Telematika se umí uplatnit v inovativních řešeních dneška. Pilotní provoz mají za sebou i projekty monitoring příměstských vlaků nebo testovací provoz elektronických plomb. Vše s pozitivními výsledky. „Momentálně jsme ve fázi uzavírání prvních komerčních kontraktů pro parkovací systémy a připravuje se pilotní nasazení se zákazníkem na monitoring pohybu nákladu,“ upřesnil Miloš Mastník, obchodní ředitel ČD-T.

vytisknout stránku