Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Nové parkomaty v Českých Budějovicích zajistí ČD - Telematika

Společnost ČD - Telematika se podle oficiálních výsledků výběrového řízení stala vítězem veřejné zakázky „Projekt dopravy v klidu České Budějovice - Parkovací automaty". Tento projekt zahrnuje nové parkovací automaty a vybudování Dohledového centra s nepřetržitým provozem.

Parkovací automaty jsou součástí inteligentního systému dopravní obsluhy v Českých Budějovicích. Celkem bude nainstalováno 71 parkovacích automatů v historickém centru města. V první fázi bude demontováno 27 parkovacích automatů, které nahradí nové, moderní. Dalších 26 nových parkovacích automatů bude napojeno na veřejné osvětlení a jeden bude mít solární napájení. Navíc budou instalovány ještě dva automaty pro servisní účely. V této fázi bude rovněž zprovozněno Dohledové centrum s výhledovou kapacitou až 200 parkovacích automatů, odkud mohou specialisté přímo řešit případné technické problémy nebo okamžitě vyslat techniky na místo dle potřeby. Ve druhé fázi projektu bude instalováno a zprovozněno dalších 42 parkovacích automatů se solárním napájením v oblasti Pražského předměstí. Celá zakázka bude realizována během 60 dní.

„Velmi nás těší, že budeme součástí zlepšení obslužnosti města. Placení parkovného platební kartou usnadní život nejen místním občanům ale i návštěvníkům Českých Budějovic. Díky nepřetržitému provozu Dohledového centra se stane správa parkovacích automatů jednodušší a s minimálními výpadky,“ komentuje Peter Hudák, ředitel obchodu a marketingu společnosti ČD - Telematika.

ČD - Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími servis kontaktního centra, systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je Internet věcí, kde realizuje řešení například chytrého parkování.

vytisknout stránku