Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Navázali jsme užší spolupráci se středními školami

Začali jsme více spolupracovat se středními školami s cílem nabídnout studentům praxi v ČD - Telematice a po ní samozřejmě i zaměstnání.

Jedná se o studenty maturitních oborů elektrotechniky, sdělovací techniky nebo telekomunikací i informačních technologií. Studentům umožníme nejen praxi, ale budeme pořádat i exkurze či přednášky na vybraná témata a účastnit se náborových dnů.

Konkrétně s VOŠ a SŠ technická Česká Třebová (VDA) uzavíráme partnerství na nově otevřený obor Elektrotechnik IoT. Ve dnech 23. a 24. 11. 2018 jsme se zde zúčastnili dnů otevřených dveří. S VDA stejně jako se Střední školou elektrotechniky a strojírenství na Jesenické v Praze, jsme dohodnuti také na vzájemné podpoře směrem ke studentům prostřednictvím facebooku, web stránek aj. Také se Střední školou Teleinformatiky v Ostravě budeme spolupracovat při náborových dnech ale i dnech otevřených dveří 7. a 8. 12. 2018. Navázání užší spolupráce se školami v dalších regionech budou následovat – v plánu máme České Budějovice nebo Plzeň.

Pro studenty jsme vytvořili speciální studentské microstránky: www.nenechsevykolejit.cz, kde najdou všechny důležité informace.

Celá studentská kampaň je pod heslem: „Nenech se vykolejit budoucností a naskoč na vlnu telekomunikačních technologií s ČD - Telematikou“. Na stránkách naleznete soupis oborů, škol, pozic, které jsou pro absolventy vhodné aj. Připraveny máme tiskoviny, drobné reklamní předměty i spoustu dalších aktivit i nápadů.

Můžete zkouknout i náborové video pro studenty, které je dostupné také na https://www.youtube.com/watch?v=9TiIh_sQ-NI a které vypráví příběh „Marka“, šikovného klučiny, kterého elektrotechnika baví a který se postupně vypracoval. Takový šikovný absolvent technické školy u nás totiž nalezne uplatnění až na 6 různých pozicích – od techniků na INFRA přes specialisty úseku TS až po dohledové pracoviště nebo provoz IT.

Náš obor je totiž moderní řemeslo a hravá práce pro šikovné lidi :-)

Doufáme, že se nám díky této spolupráci i dlouhodobé kampani podaří zaujmout některé absolventy natolik, aby se rozhodli rozšířit naše řady.

Co je však nutné dodat – je to běh na dlouhou trať a vyžaduje naše kapacity. Takže děkujeme všem, kteří se projektu již věnují nebo se ještě rozhodnou přidat.

26.11.2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Využíváním našich služeb vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.