Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Náš parkovací systém v Českých Budějovicích oceňují odborníci i město

Řešení ČD - Telematiky pro správu a řízení městského parkování Centrální informační systém pro dopravu v klidu v Českých Budějovicích sklízí uznání i ocenění. Hlasování odborné poroty soutěže Parkoviště roku 2018 vyneslo tomuto projektu v kategorii Nástroje a inovace druhé místo a i podle veřejnosti patří na stupně vítězů, když mu přisoudila místo třetí. Hlasování proběhlo v rámci 6. konference České parkovací asociace.

Představitelé statutárního města České Budějovice se rozhodli systémově vyřešit nedostatek parkovacích míst na místních komunikacích prostřednictvím jednotného systému regulace. Výběrové řízení se svým řešením Centrálního informačního systému (CIS) vyhrála ČD - Telematika. CIS, jako jednotný systém řízení parkování ve městě dokáže skloubit potřeby rezidentů, abonentů i návštěvníků. Městu tak umožnil zefektivnit a rozšířit stávající zóny placeného stání na další území a zároveň zajistit nabídku parkovacích míst nezbytných pro obsluhu těchto území a také přiměřenou ochranu parkovacích potřeb rezidentů. Systém obsáhne jak dlouhodobá, tak i krátkodobá parkovací oprávnění a navíc je uživatelsky vysoce komfortní.

Na loňském kongresu Evropské parkovací asociace zástupci města České Budějovice doporučili ČD – Telematikou dodaný a nainstalovaný CIS jako vhodné řešení pro organizaci a správu parkování ve městech.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Využíváním našich služeb vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.