Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

ČD - Telematika přináší ještě účinnější obranu proti stále častějším DDoS útokům

Společnost ČD - Telematika vylepšuje svou službu ČDT-ANTIDDOS zkrácením reakční doby na DDoS útok u varianty této služby „Připraveno k čištění“. Automatické přesměrování do scrubbing centra a začátek čištění proběhne nově do 4 minut od detekce DDoS útoku; dosud to bylo po uplynutí až 15 minut. Inovovaná služba bude k dispozici pro zákazníky ČD - Telematiky od začátku prosince 2016.

„Výhodou naší služby je skutečnost, že nepotřebuje lidskou reakci a tím se urychluje reakční doba na útok. Nyní se nám ji podařilo ještě dále výrazně zkrátit,“ vysvětluje Mikuláš Labský, ředitel úseku Telekomunikační služby. ČDT-ANTIDDOS je aktivní bezpečnostní služba, která vědomě a cíleně reaguje na konkrétní DDoS (Distributed Denial of Service) útok a brání omezení nebo nedostupnosti internetové služby. Využívá technologii, která útok detekuje a automaticky přesměruje do scrubbing centra, kde provoz v konektivitě vyčistí.

„Množství DDoS útoků roste a rizika s nimi spojená jsou stále vyšší. Jak na straně uživatelů, tak na straně společností, je dnes zcela standardní mít všechny informace dostupné přes internet a je jedno, jestli jde o jízdní řády, internetbanking, faktury, nebo třeba důležité informace a nabídky pro obchodní partnery. Pokud prostřednictvím DDoS útoku někdo způsobí nedostupnost těchto údajů, je tím omezena velká skupina zákazníků. Velmi rizikový může být takový útok v době extrémních situací, jako jsou například povodně, nebo období zvýšené smogové zátěže,” dodává Mikuláš Labský.

Existuje i druhá varianta služby ČDT-ANTIDDOS „Trvalé čištění“, kdy je provoz účastníka trvale směrován přes scrubbing centrum. U této varianty je reakční doba jedna minuta od začátku útoku. Kromě výrazně zrychlené reakční doby na DDoS útoky patří mezi hlavní výhody služby ČDT-ANTIDDOS včasné odhalení DDoS útoků v internetové konektivitě, odstranění balastního provozu, plně automatické řešení bez nutnosti manuálních zásahů a snížení zátěže na aktivních prvcích provozovatele sítě.

Služba ČDT-ANTIDDOS je určena především lokálním poskytovatelům internetu, velkým i středním společnostem, státní správě a samosprávě, poskytovatelům obsahu, zpravodajským serverům, provozovatelům e-shopů a finančním institucím.

ČD - Telematika je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur.

Odběr novinek