Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

CS Beton se zařadil mezi společnosti s chytrým firemním parkovištěm. Řešení zajistila ČD - Telematika ve spolupráci s generálním dodavatelem TETRONIK

Společnost CS Beton se rozhodla vybavit své výrobní centrum v obci Velké Žernoseky chytrým parkovištěm, propojeným s kompletním vyvolávacím systémem včetně automatické detekce vozidel dle SPZ. Technologické řešení dodává společnost ČD - Telematika prostřednictvím firmy TETRONIK, výrobní družstvo Terezín. Řešení zvýší plynulost odbavování kamionů v areálu firmy, ale pomůže i dopravní situaci v samotné obci Velké Žernoseky.

„Chytrá parkoviště jsou rozhodně přínosná nejen pro města a obce, ale i pro firmy. Příklad společnosti CS Beton to jednoznačně potvrzuje,“ uvádí Peter Hudák, ředitel úseku obchod a marketing ČD - Telematiky. „Věřím, že firemních zájemců o řešení chytrého parkování bude rychle přibývat,“ dodává.

Na firemní parkoviště určené pro kamiony bylo nainstalováno celkem 28 detektorů obsazenosti parkovacích míst a dva průjezdové detektory. Výstupy z těchto detektorů se zobrazí na informační tabuli umístěné na přístupové komunikaci k areálu CS Beton jako informace o počtu volných míst na parkovišti, eventuálně o jeho plné obsazenosti. Řidiči nákladních vozidel tak budou znát aktuální stav na parkovišti a budou vědět, zda mají do objektu parkoviště vůbec vjíždět. Tím se zamezí dopravním kolapsům v areálu a zvýší se plynulost a rychlost odbavování jednotlivých vozidel. Z tohoto zlepšení bude profitovat i samotná obec Velké Žernoseky.

ČD - Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími servis kontaktního centra, systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je oblast Internetu věcí, kde realizuje řešení například chytrého parkování.

vytisknout stránku