Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

CS Beton se zařadil mezi společnosti s chytrým firemním parkovištěm. Řešení zajistila ČD - Telematika ve spolupráci s generálním dodavatelem TETRONIK

Společnost CS Beton se rozhodla vybavit své výrobní centrum v obci Velké Žernoseky chytrým parkovištěm, propojeným s kompletním vyvolávacím systémem včetně automatické detekce vozidel dle SPZ. Technologické řešení dodává společnost ČD - Telematika prostřednictvím firmy TETRONIK, výrobní družstvo Terezín. Řešení zvýší plynulost odbavování kamionů v areálu firmy, ale pomůže i dopravní situaci v samotné obci Velké Žernoseky.

„Chytrá parkoviště jsou rozhodně přínosná nejen pro města a obce, ale i pro firmy. Příklad společnosti CS Beton to jednoznačně potvrzuje,“ uvádí Peter Hudák, ředitel úseku obchod a marketing ČD - Telematiky. „Věřím, že firemních zájemců o řešení chytrého parkování bude rychle přibývat,“ dodává.

Na firemní parkoviště určené pro kamiony bylo nainstalováno celkem 28 detektorů obsazenosti parkovacích míst a dva průjezdové detektory. Výstupy z těchto detektorů se zobrazí na informační tabuli umístěné na přístupové komunikaci k areálu CS Beton jako informace o počtu volných míst na parkovišti, eventuálně o jeho plné obsazenosti. Řidiči nákladních vozidel tak budou znát aktuální stav na parkovišti a budou vědět, zda mají do objektu parkoviště vůbec vjíždět. Tím se zamezí dopravním kolapsům v areálu a zvýší se plynulost a rychlost odbavování jednotlivých vozidel. Z tohoto zlepšení bude profitovat i samotná obec Velké Žernoseky.

ČD - Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími servis kontaktního centra, systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je oblast Internetu věcí, kde realizuje řešení například chytrého parkování.

11.6.2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Využíváním našich služeb vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.