Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

České Budějovice pořídily „Centrální informační systém pro dopravu v klidu“, dodavatelem systému je ČD - Telematika

Statutární město České Budějovice se rozhodlo pro systémové řešení nedostatku parkovacích míst na místních komunikacích prostřednictvím jednotného systému regulace. Ve výběrovém řízení zvítězila ČD - Telematika a dodávkou Centrálního informačního systému (CIS) tak naváže na stávající systém zón placeného stání (ZPS).

„České Budějovice jsou dalším statutárním městem, se kterým úspěšně spolupracujeme na zlepšení systému parkování na místních komunikacích a veřejných parkovištích,“ uvádí Peter Hudák, obchodní ředitel ČD - Telematiky. „V případě Českých Budějovic nás navíc těší, že díky vítězství ve výběrovém řízení můžeme navázat na naši činnost při loňských úpravách systému zón placeného stání,“ dodává Hudák.

Důvodem pro vybudování Centrálního informačního systému byla snaha zefektivnit a rozšířit stávající ZPS na další území města a potřeba zajistit nabídku parkovacích míst nezbytných pro obsluhu těchto území a také přiměřenou ochranu parkovacích potřeb rezidentů. Součástí projektu byla i instalace moderních technologií pro zlepšení výběru parkovného, zvýšení účinnosti kontroly a nové možnosti platby za parkování.

„Město požadovalo, aby dodavatel CIS zajišťoval služby potřebné pro provoz a údržbu systému, pro archivaci veškerých dat systému a jejich sdílení spolupracujícími či navazujícími registry. ČD - Telematika krom toho zajistila nástroje pro plnění CIS informacemi. Součástí zakázky byla i aplikace CIS, dodání kompletní hardwarové a softwarové infrastruktury pro provoz této aplikace, vybavení pro strážníky městské policie a systém pro monitoring a automatizované vyhodnocování parkování v ZPS v podobě nástavby na osobní automobil včetně kamer, hardwarového a softwarového vybavení. ČD - Telematika rovněž poskytla veškeré služby související s implementací, provozem, rozvojem a podporou aplikace CIS,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora Petr Holický.

Hodnota zakázky je téměř 20 milionů Kč. ČD - Telematika bude zajišťovat veškerou podporu CIS po dobu 10 let.

10.9.2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Využíváním našich služeb vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.