Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

Byli jsme na veletrhu Smart City Summit & Expo Tchaj-wan

Společnost ČD - Telematika se v těchto dnech zúčastnila podnikatelské mise na Tchaj-wan, jejímž hlavním účelem bylo hledání příležitostí pro spolupráci v rámci konceptu Smart City. Pomyslným vrcholem mise byla účast na veletrhu Smart City Summit & Expo, kde se ČD - Telematika prezentovala na společném stánku Ministerstva průmyslu a obchodu.

„Našim cílem je přinášet českým městům i regionům nejmodernější a především opravdu funkční řešení z oblasti Smart City. Zajímáme se o nejnovější trendy ze světa chytrých technologií a sledujeme pečlivě i zahraniční zkušenosti,“ zdůrazňuje Jan Hlaváček, Business Development Manager společnosti ČD - Telematika. „Rádi jsme tedy využili příležitost prezentovat se na veletrhu Smart City Summit & Expo, kde se nám podařilo navázat slibné kontakty s perspektivními partnery,“ dodává Hlaváček.

Veletrh se zaměřuje na oblast chytrého zdravotnictví, umělou inteligenci, chytrého vzdělávání či zelené energie a cirkulární ekonomiky. Jde o nejvýznamnější akci svého druhu v oblasti informačních technologií v asijsko-pacifickém regionu. Tchaj-wan je navíc technologickým leaderem v regionu jihovýchodní Asie.

Mise, kterou zorganizoval Svaz průmyslu a dopravy ČR, se kromě zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu a vybraných českých firem zúčastnili také například zástupci univerzit.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Využíváním našich služeb vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.