Úvod » Aktuality » Tiskové zprávy

ČD - Telematika má nový rekord; linku o rychlosti přenosu 10 Gbps dodala za necelých 8 dní

Společnost ČD - Telematika zrealizovala linku DWDM, tedy transparentní optický kanál, o rychlosti přenosu 10 Gbps během necelých osmi dní od podepsání zakázky. Realizace navíc proběhla vzhledem k aktuální situaci ve velmi náročném režimu. Zákazníkem, pro kterého ČD - Telematika tuto linku expresně zrealizovala, je společnost Tlapnet.

„V aktuální situaci, kdy je pohyb lidí z pochopitelných důvodů dramaticky omezen, je rychlé, spolehlivé a bezpečné připojení k internetu ještě důležitější, než normálně,“ uvádí Jan Gregor, Chief Executive Officer společnosti Tlapnet. „Lidem z ČD - Telematiky patří náš velký dík za neuvěřitelnou rychlost realizace zakázky a před jejich výkonem smekáme. Hodně nám pomohli,“ uzavírá Gregor.

„Jsme nesmírně rádi, že jsme mohli vyjít společnosti Tlapnet maximálně vstříc a realizaci pro ně zajistit skutečně v expresním termínu,“ uvádí Jan Vobora, ředitel úseku Obchod a marketing z ČD - Telematiky. „Zásluhu na tom mají především kolegyně a kolegové z úseků obchod, telekomunikačních služeb a infrastruktury,“ zdůrazňuje Vobora.

Nová DWDM linka vede mezi datovým centrem TTC Teleport a Čáslaví. Řešení ČDT-DWDM představuje transparentní optický kanál DWDM pro přenos dat mezi koncovými body s nadstandardní rychlostí, která dosahuje až 100 Gbps na jedné vlnové délce. Mezi hlavní výhody tohoto řešení patří bezpečná a spolehlivá komunikace a široký výběr rozhraní. Samozřejmostí je technická podpora a pomoc dostupná 24 hodin denně a nepřetržitým dohledem sítě.

Společnost Tlapnet se soustředí na poskytování internetových služeb koncovým zákazníkům, mezi něž patří 60 000 domácností a 1 000 měst a obcí. Mezi zákazníky jsou i tisíce firem a řada městských či obecních úřadů. Tlapnet také poskytuje satelitní a IP televizní služby a hlasové služby. Společnost Tlapnet je zakládajícím členem sdružení největších poskytovatelů internetu v České republice ISP Alliance, které vzniklo v roce 2012.

3.4.2020

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Využíváním našich služeb vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.